Beypazarı Yaprak Sarması 1/2 kg Beypazarı Yaprak Sarması 1/2 kg Beypazarı Yaprak Sarması 1/2 kg Beypazarı Yaprak Sarması 1/2 kg Beypazarı Yaprak Sarması 1/2 kg Beypazarı Yaprak Sarması 1/2 kg Beypazarı Yaprak Sarması 1/2 kg Beypazarı Yaprak Sarması 1/2 kg Beypazarı Yaprak Sarması 1/2 kg Beypazarı Yaprak Sarması 1/2 kg

Beypazarı Yaprak Sarması 1/2 kgzeytinyağlı taş fırında pişmiş

Liste Fiyatı : 30,00TL
Havale/EFT ile : 29,40TL
sarma 1/2
362128
Beypazarı Yaprak Sarması 1/2 kg
Beypazarı Yaprak Sarması 1/2 kg zeytinyağlı taş fırında pişmiş
Beypazarı yöresel ürünleri
30.00

Beypazarı asma yaprağı ve sarması ile meşhurdur. Gerçi Beypazar’lılar sarma değil dolma derler . Dolma doldurmak ifadesini kullanırlar. Beypazarı’na gidenler bilirler, Beypazarı’nın en meşhur yemeklerinden biridir Beypazarı sarması. Bu sarma yemeğini diğerlerinden farklı kılan ise yöreye has küçük, damarsız, ipek gibi bir yaprak olan akpüskül yaprağıyla sarılıyor olması. Bu çeşit yaprak Mayıs ve Haziran aylarında toplanır. Gerçekten de bir elin ayasını geçmeyecek büyüklüğe sahip bu yapraklar bir de iç yağ ve yabani ekşi erik pestili ile pişince sarmada olması gereken tüm özellikleri bünyesinde böylece toplamış oluyor. Ve böylece sarmalar yerken ağızda dağılıyor. Pişme sırasında eriyen bu pestil dolmaya ekşi bir tat veriyor.

NOT:Toplu sipariş verebilirsiniz tencere ile gönderim yapılabilir ...

 • Açıklama
  • Beypazarı asma yaprağı ve sarması ile meşhurdur. Gerçi Beypazar’lılar sarma değil dolma derler . Dolma doldurmak ifadesini kullanırlar. Beypazarı’na gidenler bilirler, Beypazarı’nın en meşhur yemeklerinden biridir Beypazarı sarması. Bu sarma yemeğini diğerlerinden farklı kılan ise yöreye has küçük, damarsız, ipek gibi bir yaprak olan akpüskül yaprağıyla sarılıyor olması. Bu çeşit yaprak Mayıs ve Haziran aylarında toplanır. Gerçekten de bir elin ayasını geçmeyecek büyüklüğe sahip bu yapraklar bir de iç yağ ve yabani ekşi erik pestili ile pişince sarmada olması gereken tüm özellikleri bünyesinde böylece toplamış oluyor. Ve böylece sarmalar yerken ağızda dağılıyor. Pişme sırasında eriyen bu pestil dolmaya ekşi bir tat veriyor.

   NOT:Toplu sipariş verebilirsiniz tencere ile gönderim yapılabilir ...

 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu ürün için henüz kimse yorum yazmamış.
Kapat